Darmowa   wysyłka   za   zamówienie   powyżej   199 zł

ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2 9l

Symbol: ADA AMAZONIA VER.2 9L

Aqua Soil - Amazonia Ver.2 została wydana jako nowy materiał podłoża ADA. Amazonia Ver.2 to zaktualizowany produkt z istniejącej Amazonia II wykonany z naturalnej czarnej gleby. W opakowaniu znajdują się pałeczki nawozowe, odpowiadające za świetną suplementację roślin.

Dostępność: Mało
285.56
szt.
Dodatkowe informacje: 508241341 Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 48 godzin
Cena przesyłki:
0
  • Kurier (przelew, płatność online) 0
Więcej o produkcie
Waga
7.9 kg

Aqua Soil - Amazonia Ver.2 została wydana jako nowy materiał podłoża ADA. Amazonia Ver.2 to zaktualizowany produkt z istniejącej Amazonia II wykonany z naturalnej czarnej gleby. Amazonia II prawie nie powoduje zmętnienia i odbarwienia wody w porównaniu do oryginalnej Amazonii.

Ponieważ Amazonia II pozostała taka sama, Suplement Amazonia w celu wzmocnienia składników odżywczych substratu jest ponownie dostępny w Amazonia Ver.2. Suplement Amazonia to stałe składniki pokarmowe w formie peletek o jeszcze większej zawartości azotu jako główny składnik odżywczy w połączeniu ze składnikami obficie zawartymi w oryginalnej amazonii skutecznej do uprawy roślin wodnych. Ustawiając podłoża, dodając część suplementu Amazonia pod Aqua Soil, pomaga uprawiać zdrowsze rośliny wodne. Amazonia Ver.2 jest łatwa w użyciu i pomaga hodować zdrowe rośliny wodne. Ciesz się pięknymi naturalnymi akwariami z Amazonia Ver.2.

Peletki nawozowe (pałeczki sumplementu)  są odzielnie zapakowane w małym woreczku i zapakowane razem z produktem .  Umożliwia to  na swobodne aplikowanie peletek w dowolnym miejscu kompozycji omijając tzw. nieaktywne miejsca w kompozycji ( np. pod kamieniami czy korzeniami )

Czym jest ADA Amazonia Ver.2?
Jest to podłoże całkowicie naturalne powstałe powstałe w wyniku obróbki gleby. Podłoże zachowało właściwości naturalnej gleby sprzyjającej wzrostowi roślin i stabilizujących parametry wody, a uzyskało odporność na długotrwałe działanie wody i panującego ciśnienia w akwarium. 

Jakie efekty daje stosowanie podłoża ADA Amzaonia Ver.2?
Przede wszystkim, należy podkreślić wysoką wchłanialność podłoża. Zdolność ta zapobiega powstawaniu glonów, wchłaniając nadwyżki niebezpiecznych związków. Zaletę tę doceni każdy akwarysta profesjonalny jak i początkujący. 
Podłoże jest bogate w makro i mikroelementy, służące szybkiemu i bujnemu wzrostowi roślin wodnych i emersyjnych. 

Czym się różni Amazonia, Amazonia II od Ver.2?
Ada Amazonia II jest ulepszoną wersją Amazonii. Posiada mniej NO3, co korzystnie wpływa na wolniejszy i bezpieczniejszy start zbiornika. Dodatkowo, ulepszona wersja nie powoduje zmętnienia wody podczas pierwszych kilku dni od założenia akwarium, które miało miejsce w przypadku wcześniejszej wersji podłoża. Ver.2 posiada dodatkowo nawóz w postaci pałeczek. Suplement Amazonia to stałe składniki pokarmowe w formie peletek o jeszcze większej zawartości azotu, jako główny składnik odżywczy w połączeniu ze składnikami obficie zawartymi w oryginalnej amazonii skutecznej do uprawy roślin wodnych.

Podłoże Amazonia Ver.2 do jakiego akwarium?
Ada Amazonia II wystarcza do założenia akwarium od 50l do 80l. Dedykowane jest do zbiorników z bogatą roślinnością oraz do wabi-kusa, paludariów oraz terrariów w warunkach tropikalnych.

Sposób użycia:
- Nie płukać przed użyciem.

Rozsyp równomiernie suplement dla roślin na dnie akwarium lub na podłożu podżwirowym POWER SAND.
Rozłóż AQUA SOIL równo na dnie akwarium lub na podłożu POWER SAND Advance lub Basic. Uformuj spadek powierzchni w kierunku przedniej szyby akwarium, co uwypukli perspektywę. Umieść talerz lub deskę przed nalewaniem wody tak żeby nie powodować wymywania substancji odżywczych z podłoża. Po nalaniu wody ponownie wyrównaj podłoże AQUA SOIL z pomocą narzędzi takich jak SAND FLATTENER. Sadzenie roślin jest łatwiejsze, gdy poziom wody jest na tyle niski, że tylko przykrywa podłoże AQUA SOIL. Po posadzeniu roślin napełnij akwarium wodą. Kieruj strumień wody delikatnie na talerz lub deskę. Woda może ulec zmętnieniu po wlaniu wody. Zmętnienie to znika po kilku godzinach przy właściwie działającym systemie filtracyjnym.


Podłoże w Akwarium Naturalnym: to porcja żwiru, na której sadzi się rośliny akwariowe. Jest ono swoistą kombinacją różnych substancji. Spód podłoża to 5-10 mm warstwa Power Sandu, który zawiera substancje organiczne pochodzenia roślinnego oraz wolno uwalniające się nieorganiczne substancje odżywcze. Doprowadzają one składniki odżywcze do roślin. Następnie jest warstwa naturalnej gleby Aqua Soil. Jej cząsteczki są delikatne, a wysoka zawartość kwasów organicznych, przyczynia się do rozwoju korzeni. Ostatnia warstwa to jasny piasek, używany jako piasek dekoracyjny na pierwszym planie kompozycji. Uzasadnieniem dla zastosowania tak zróżnicowanych materiałów jest fakt, że taki system pozwala na zdrowy rozwój roślinności i naturalny wygląd akwarium. Pomimo, że jasny piasek nie przyczynia się do rozwoju roślin, tak jak warstwa Aqua Soil, używa się go w celach dekoracyjnych. Nie należy jednak dopuszczać do rozrastania się roślin na tym obszarze gdyż nie ma tam warunków dla ich wzrostu.


Produkty ADA - Aqua Design Amano - to światowej klasy marka stworzona przez akwarystę Takashi Amano, który uważany jest za wpływową osobowość światowej akwarystyki. Znacząco przyczynił się do ukształtowania pojęcia akwarium naturalnego. Jego zbiorniki zachwycają i stanowią inspiracje dla kolejnych pokoleń akwarystów.

Parametry:
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: