Darmowa   wysyłka   za   zamówienie   powyżej   199 zł

Aquael STERILIZER UV PS 2.0 - sterylizator UV

Symbol: AQUAEL STERILIZER UV PS 11W 2.0

Urządzenie do sterylizacji UV dedykowane do ulepszania jakości oraz klarowności wody w oczkach wodnych i małych stawach przydomowych. Pomaga w zwalczaniu efektu mętnej i zielonej wody. Sprzęt jest całkowicie bezpieczny dla ryb i innych zwierząt wodnych zamieszkujących zbiornik, a także dla korzystnych bakterii nitryfikacyjnych, które żyją w filtrach i podłożu oczek wodnych.

Dostępność: Mało
439.51
szt.
Dodatkowe informacje: 508241341 Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 48 godzin
Cena przesyłki:
0
  • Kurier (przelew, płatność online) 0
Więcej o produkcie
Waga
0.15 kg

Zachowanie biologicznej równowagi w oczkach wodnych bywa trudne. Kiedy ta równowaga zostaje zaburzona, oznacza to zielonkawą, mętną wodę. Jeśli nic z tym nie zrobisz, oczko wodne może szybko przestać być ozdobą ogrodu i stać się miejscem, którego będziesz chciał unikać.

Urządzenie do sterylizacji UV PS 2.0 skutecznie przeciwdziała rozkwitowi glonów
Przyczyną ich pojawienia się glonów mogą być: silne nasłonecznienie, nadmierna ilość ryb czy używanie dużej ilości nawozów do roślin. Łatwym i skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie sterylizatora UV. Pomoże zapobiec rozrostowi glonów i ewentualnemu rozwojowi chorób mieszkańców zbiornika.

Ulepszona jakość i przejrzystość wody w oczkach wodnych i małych stawach przydomowych
Urządzenie do sterylizacji UV PS 2.0 pomaga w przeciwdziałaniu i zwalczaniu efektu mętnej i zielonej wody, jednocześnie ograniczając lub nawet eliminując konieczność stosowania czyszczących środków chemicznych. Mechanizm działania urządzenia do sterylizacji UV PS 2.0 jest prosty. Woda przepływająca przez urządzenie jest wystawiana na działanie promieniowania ultrafioletowego, emitowanego przez znajdującą się w obudowie lampę. Światło to niszczy glony, bakterie i patogeny, które są przyczyną zielenienia wody. Jest to całkowicie bezpieczne dla ryb, a także dla korzystnych bakterii nitryfikacyjnych. Sterylizator UV PS 2.0 może również pomóc w leczeniu niektórych chorób ryb, nawet bez stosowania leków.

Zasilanie przez pompę lub filtr
Sterylizator jest zawsze elementem systemu filtracyjnego, a nie samodzielnym urządzeniem. Sterylizatory wymagają podłączenia do pomp, które przeprowadzają wodę przez lampę. Sterylizator UV PS 2.0 od Aquael może być zasilany przez zewnętrzną pompę lub filtr i jest kompatybilny z większością modeli dostępnych na rynku.

Dyskretne umieszczenie w ogrodzie
Sterylizator UV PS 2.0 od Aquael, oprócz wysokich parametrów technicznych, posiada cechy ułatwiające jego dyskretne umiejscowienie w ogrodzie, takie jak: długi kabel zasilający, zasilacz umieszczony w obudowie (a nie na kablu) oraz możliwość efektywnej pracy nie tylko pod wodą, ale również na powierzchni, obok zbiornika. Te funkcje ułatwiają ukrycie sterylizatora, co jest istotne dla urządzenia przeznaczonego do ozdobnych oczek wodnych.

Całkowicie bezpieczny i szczelny
Wiadomo, że promieniowanie ultrafioletowe nie jest korzystne dla zdrowia, więc przy używaniu urządzeń, które wykorzystują jego właściwości, zawsze należy postępować zgodnie z instrukcją producenta. Aquael zapewnia, że sterylizator UV PS 2.0 jest całkowicie bezpieczny. Obudowa urządzenia jest wykonana z trwałego, odpornego na promieniowanie UV materiału. Sterylizator jest w pełni szczelny i posiada standard ochrony IPX8, co gwarantuje bezpieczeństwo pracy w warunkach stałego zanurzenia. Sterylizator UV PS 2.0 ma również wyłącznik, który automatycznie wyłączy lampę UV-C przy otwieraniu obudowy lampy, bez konieczności odłączenia jej od zasilania.

Łatwy w obsłudze i długotrwały
Wysoka wytrzymałość sterylizatora UV PS 2.0, zarówno lampy, jak i obudowy, gwarantuje, że urządzenie posłuży nam przez długi czas. Sterylizatory są używane w oczkach wodnych tylko w sezonie wiosenno-letnim, a lampa w Sterylizatorze UV PS 2.0 umożliwia nawet 10 tysięcy godzin pracy. Wymiana lampy będzie więc konieczna prawdopodobnie raz na około 5 lat. Jest to jednak proste i przypomina wymianę żarówki w tradycyjnej lampie. 

Dane technicznie
Moc: 11W
Żywotność żarnika: 10 000h
Długość kabla: 5m
Maksymalny przepływ: 3500l/h
Stopień ochrony IP: IPX8
Wymiary: 45 x 12 x 8cm
Wielkość zbiornika bez ryb: 15 000l
Wielkość zbiornika z rybami: 7 500l
Wielkość stawu z karpiami KOI: 3 500l

Parametry:
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: