Darmowa   wysyłka   za   zamówienie   powyżej   199 zł

Evolution Aqua K1 Micro 50l - ruchomy wkład filtracyjny "Kaldnes"

Symbol: EVO K1 MICRO 50L

Zaawansowane ruchome media filtracyjne zapewniają o wiele skuteczniejszą filtrację biologiczną w porównaniu nawet do najlepszej i najbardziej porowatej ceramiki. Mniejsza wersja K1 Media. Ze względu na niewielkie rozmiary wkład K1 Micro pozwala na rozwój większej ilości bakterii nitryfikacyjnych. Doskonały zarówno do filtracji mechanicznej, jak i biologicznej w akwariach i stawach.

Dostępność: Mało
676.17
szt.
Dodatkowe informacje: 508241341 Zostaw telefon
Wysyłka w ciągu: 48 godzin
Cena przesyłki:
0
  • Kurier (przelew, płatność online) 0
Więcej o produkcie
Waga
0.15 kg

K1 Micro to mniejsza wersja mediów, z średnicą 7 mm i długością 9 mm. Mimo mniejszych wymiarów, powierzchnia całkowita mediów K1 Micro wynosi aż 1400 m²/m³, w tym 950 m²/m³ stanowi powierzchnię chronioną. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary K1 Micro jest często preferowany w filtrach mechanicznych, szczególnie w statycznych lub ruchomych filtrach akwariowych.

Jak działa ruchomy wkład?
Wkład K1 powinien ruszać się po maksymalnie całej przeznaczonej dla niego przestrzeni. Lekki wkład z dużą łatwością daje się "porwać" prądowi wody, tym samym będąc w stałym ruchu. Skutecznie obniży amoniak, amon i azotyny z wody, poprzez działanie bakterii nitryfikacyjnych.

Dlaczego ruchomy wkład jest lepszy?
To szybki wzrost populacji bakterii nitryfikacyjnych, które skutecznie i szybko obniżają poziom NH3, NH4 i NO2. Poprzez energiczne mieszanie się i stałe uderzanie o siebie i ścianki filtra, kostki K1 czyszczą się i zrzucają z siebie bakterie. Ma to potężne znaczenie dla filtracji poprzez dwie zalety wynikające z odrzucania z K1 bakterii. 
Pierwsza: daje to miejsce i możliwość na zasiedlenie się kolejnych nowych bakterii. Druga: bakterie trafiają do innych mediów oraz zbiornika. Osiedlają się tam i poprawiają filtracje.

Popularność i badania nad K1:
Wkłady ruchome zdobywają coraz większą popularność. Z badań prowadzonych już od 15 lat przez Evolution Aqua wynika, że ruchome wkłady to przyszłość wszystkich zbiorników wodnych, a w tym: oczek wodnych, akwariów słodkowodnych i zbiorników morskich.


W jakich filtrach może być używany? Jak używać?
W każdym filtrze z pojemnikiem na media, czyli:

- Oczko wodne: filtry ciśnieniowe i przepływowe. Markowe np: Jecod CBF lub UBF albo domowej roboty z zbiorników, beczek czy dużych koszy.

- Akwarystyka morska: w sump'ie na pewno znajdzie się miejsce na ten wkład. Nawet jeśli wcześniej tego nie planowałeś. Wkład może być wykorzystywany z innymi. Pływające medium K1 nie zabiera miejsca dotychczasowym wkładom.

- Akwarium słodkowodne:
filtr zewnętrzny - w koszu na media możesz włożyć K1, włóż do 1/2 objętości kosza
filtr wewnętrzny - taki jak np. SunSun CHJ czy Sea Star Turbo albo Aquael Turbo posiadają koszyki na wkłady tego typu


K1 musi pływać czy może być "statyczny"?
Wkład może być używany również jako zwyczajny wkład biologiczny. Nie jest wymagane, aby był ruchomy. Jednak możliwość pływania i mieszania się zwiększa jego wydajność.

Średnica: 7mm
Długość: 9mm

Opakowanie: 50l wkładu Evolution Aqua K1 MICRO.

Parametry:
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: