• JBL Proclean Aqua IN-OUT - automatyczny odmulacz z pompą

Symbol: JBL AQUA IN OUT COMPLETT SET

Praktyczny kompletny zestaw do częściowej wymiany wody z odmulaczem do akwariów o wysokości 45-70cm ze strumienicą do kranu. 

317.43
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier (przelew, płatność online) 0
Kurier (Pobranie) 25
Dostępność Mało
Waga 1.8 kg

Dodatkowe informacje: 508241341

Zostaw telefon

- Super praktyczny kompletny zestaw do częściowej wymiany wody z odmulaczem do akwariów o wysokości 45-70 cm ze strumienicą do kranu
- Automatyczne urządzenie zasysające: Wytworzenie ssania przez strumień wody z kranu (także jeżeli umywalka stoi wyżej niż akwarium). Czyszczenie trudno dostępnych miejsc za pomocą odmulacza: Okrągły przekrój z narożnikiem
- Już nie trzeba nosić wiadra z wodą. Łatwiejszy i bezpieczniejszy przepływ wody, zabezpieczenie węża poprzez klips do węża i bezpośrednie podłączenie do kranu

Regularna wymiana wody
Pozostałości pokarmów, roślin i produkty przemiany materii obciążają wodę akwariową. Ponieważ filtry akwariowe nie mogą całkowicie usunąć tych substancji z wody i duża część zanieczyszczeń dostaje się do podłoża, należy przeprowadzać regularnie częściową wymianę wody (mniej więcej co 2 tygodnie 1/3 pojemności wody). Częściowa wymiana wody powinna być zawsze połączona z odessaniem zanieczyszczeń z podłoża. Po częściowej wymianie wody należy bezwarunkowo zastosować dobry preparat do uzdatniania wody jak JBL Biotopol, aby przekształcić świeżą wodę wodociągową w odpowiednią dla ryb.

Jak prawidłowo czyścić podłoże w akwarium?
Należy przesuwać odmulacz po dnie ruchami obrotowymi wsuwając go w podłoże. Ssanie wciąga podłoże i zanieczyszczenia do odmulacza do góry. Pod wpływem ciężaru własnego podłoże spada znowu na dół i tylko zanieczyszczenia są odsysane z akwarium. W przypadku drobnego piasku mogą Państwo dostosowywać ssanie poprzez podnoszenie odmulacza, tak żeby także lekki piasek znowu spadał w dół.
Jeżeli pod wierzchnią warstwą żwirku znajduje się długotrwały nawóz (np. JBL PROFLORA AQUA BASIS), nie należy wprowadzać odmulacza do oporu do szyb dna, lecz zawsze tylko tak głęboko, jak gruba jest kryjąca warstwa podłoża.

Prosta instalacja:
Podłączyć odmulacz wężem do pompy ssącej przy kranie. Po zassaniu mułu z podłoża przestawić dźwignię na pompie przy kranie i ponownie dopełnić wodą akwarium.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci