• Repti-Zoo Intelligent Rainforest Maxi 10l - automatyczny zraszacz

Symbol: RZ Zraszacz kubeł TR05

Wysokociśnieniowy zraszacz Repti-Zoo jest aktualnie najnowocześniejszym systemem zraszania dostępnym na światowym rynku. Posiada łatwy w programowaniu i inteligentny wielozadaniowy system automatycznej pracy. Dokładna kontrola pracy zraszacza wraz z pojemnym kubłem (10l) pozwalają w pełni odzwierciedlić naturalne warunki atmosferyczne panujące w lasach deszczowych i tropikach. 

936.51
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier (przelew, płatność online) 0
Kurier (Pobranie) 25
Dostępność Mało
Waga 5 kg

Dodatkowe informacje: 508241341

Zostaw telefon

Po co zraszać terrarium?
Regularne zraszanie ma kluczowe znaczenie w terrariach o klimacie tropikalnym, gdzie wysoka wilgotność wpływa na rozwój roślin oraz gadów czy płazów. Ręczne zraszanie dużych wybiegów jest niewystarczające i często uciążliwe i czasochłonne. Dodatkowo przy korzystaniu z ręcznego zraszania zachodziłaby potrzeba całodobowego czuwania nad wilgotnością i nawilżania terrarium. Dlatego korzystanie z automatycznego zraszacza jest koniecznością dla pięknych dużych i bogatych w roślinność terrariów o charakterze tropikalnym. 

Zalety w skrócie zraszacza Maxi:
- możliwość zaprogramowania częstotliwości, długości oraz intensywności zraszania
- możliwość podpięcia do 20 dysz zraszających
- duży kubełek 10 litrów
- inteligentny system czuwający nad dawkowaniem wody do jednej kropli
- mocna pompa z regulowaną wydajnością
- łatwy montaż i programowanie 

Jakie są możliwości zaprogramowania?
Programowanie odbywa się za pomocą trzech pokręteł, co znacznie ułatwia ustawienie trybu pracy. 

- pierwszy przełącznik: 
Umożliwia ustalenie częstotliwości zraszania. Można zaprogramować urządzenie tak aby uruchamiało się co godzinę, dwie, cztery... od jednego do 24 razów na dobę. Dodatkowo, można zaprogramować zraszanie nieprzerwane przez 10 minut w odstępach czasu pracy trwających również 10 minut.

- drugi przełącznik: 
Określa długość zraszania w ustalonych pierwszym przełącznikiem częstotliwościach. Czas zraszania można zaprogramować od 2 sekund do dwóch minut. 

- trzeci przełącznik:
Odpowiedzialny jest za pracę pompy i reguluje ciśnienie tłoczenia wody. Dzięki, temu przełącznikowi z łatwością dopasujemy moc pompy do ilości dysz wylotowych. Z kolei ta ilość powinna być nie mniejsza niż 2 i nie większa niż 20 dysz.

Pokrywa i pojemnik:
W pokrywie znajdują się przełączniki oraz włącznik główny. Mimo to, całość jest wodoodporna. Pokrywa umożliwia szybkie dolanie wody do kubełka bez potrzeby jej demontażu czy demontażu systemu wężyków. Kubełek jest w stanie pomieścić 10 litrów wody. Korpus kubła jest półprzeźroczysty, dzięki czemu zachowując elegancję można z łatwością ocenić ilość wody znajdującej się w pojemniku.

Dysze wylotowe i system wężyków:
Końcówki dysz wykonane są z stali wodoodpornej. Zapewniają doskonałe zraszanie oraz nie niszczeją z czasem. Zraszacz w zestawie posiada wężyk, kolanka, przelotki, przyssawki i inne akcesoria przydatne w montażu zraszacza.

Co do jednej kropli:
Zraszacz posiada wbudowane zaworki natychmiastowo odcinające przepływ wody po zakończonej pracy. Dzięki temu nie istnieje zagrożenie przelania podłoża terrarium. Zraszacze konkurencji niestety mają tendencję do "popuszczania" wody poprzez dysze po zakończonej pracy. Tylko zraszacz Repti-Zoo dawkuje dokładnie tyle wody ile zaprogramował użytkownik.

Ile dysz wylotowych mogę podpiąć pod zraszacz Maxi?
Zraszacz Maxi Repti-Zoo jako jedyny jest w stanie obsłużyć do 20 dysz. Jest to wynik możliwy dzięki mocnej pompie oraz możliwości regulowania ciśnienia wody odpowiednim potencjometrem, regulującym moc pompy.

W zestawie: 
- zraszacz z kubełkiem
- zasilacz
- 5 metrów wężyka o średnicy 6mm
- gilotynka do obcinania wężyka
- sitko wlotowe
- zaślepka wężyka
- 4 x dysza wylotowa / zraszacz z złączkami kolankami i przyssawkami 

Dane techniczne:
- wymiary zraszacza: 23,5 x 23,5 x 39,7cm
- ciśnienie robocze (panujące wewnątrz wężyka z systemem dysz) 116psi do 145psi
- minimalny przepływ wody 1,1l/min

W czym jest lepszy od podobnego konkurencyjnego produktu znanej marki?
1) posiada większą ilość ustawień - 10 minutowa ciągła praca oraz regulowane ciśnienie pracy pompy.
2) posiada metalowe dysze. zraszacze konkurencji posiadają plastikowe
3) największa pojemność kubełka na rynku
4) łatwe uzupełnianie pojemnika
5) estetyczny wygląd i wodoodporność
6) możliwość zamontowania do 20 dysz pod jeden zraszacz
7) system blokujący przepływ wody po zakończonej pracy

Repti-Zoo to marka największego na świecie producenta sprzętu terrarystycznego. Z ich fabryk, doświadczenia, usług i towarów korzysta większość znanych i cenionych firm.Ich produkty znajdziemy wśród oferty najlepszych marek z całego świata m.in. z Niemiec, Anglii, Australii, USA i Japonii. Od niedawna produkty tej marki są również dostępne dla klientów pod oficjalną nazwą producenta - Repti-Zoo. 
To najwyższej klasy marka, której produkty są tworzone przy współudziale światowej klasy herpetologów, dzięki czemu produkty cieszą się zainteresowaniem nie tylko znanych firm ale również prywatnych hodowców. Repti-Zoo to prekursorzy nowych rozwiązań, cieszących się uznaniem klientów.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci