• SunSun HW-5000 LCD + UV - filtr zewnętrzny 1800 - 4600l/h

Symbol: SUNSUN FILTR HW-5000

SunSun HW-5000 to z największy filtr dostępny w kraju. Wyposażony jest w lampę UV-C oraz elektroniczne sterowanie wydajnością pompy wody i pracą lampy. Filtr przeznaczony do dużych zbiorników. Siedmiostopniowa regulacja wydajności umożliwia ustalenie wydajności od 1800l/h do 4600l/h. Śmiało można stwierdzić, że jest to obecnie najwydajniejszy filtr na rynku akwarystycznym.

831.14
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier (przelew, płatność online) 0
Dostępność Mało
Waga 10.5 kg

Dodatkowe informacje: 508241341

Zostaw telefon

Co potrafi komputer filtra HW-5000?

Programowanie wydajności pompy:
Umożliwia sterowanie wydajności pompy poprzez zwiększanie i zmniejszanie napięcia. Oznacza to, że korzystając z np: minimalnej wydajności 1800l/h filtr pobierze mniej prądu niż w przypadku maksymalnej wydajności 4600l/h. Dotychczas sterowanie wydajnością w filtrach odbywało się na zasadzie dławienia przepływu zaworami, co przyspieszało starzenie się pompy oraz nie zmniejszało zużycia prądu.

Programowanie lampy UV:
Pracą lampy steruje komputer. Użytkownik ma możliwość zaprogramowania ilości godzin pracy lampy względem całej doby. Możliwe ustawienia to: 2, 4 , 8, 16 lub 24h na dobę.

Po co sterować wydajnością pompy?
Przede wszystkim filtr może dopasować swoją wydajność do wielkości akwarium. Dzięki szerokiemu zakresowi wydajności może obsługiwać akwarium od 350l  do 2500l. Dodatkowo, dzięki możliwości zmiany wydajności pompy, użytkownik może odzwierciedlać zmieniające się warunki atmosferyczne występujące na danym obszarze w naturze. 

Po co sterować lampą UV?
Długość pracy lampy powinna być dobierana pod wielkość akwarium lub do warunków panujących w zbiorniku. Na przykład, przypadku wystąpienia glonów lub w przypadku powstania chorób praca lampy może zostać wydłużona. 


Zalety wynikające z konstrukcji i budowy filtra HW-5000:
Lampa UV:
Za sterylizacje wody odpowiada lampa UV-C. Posiada ona szerokie spektrum działania, które odpowiada za utrzymanie wody w doskonałej jakości. Niezwykle skutecznie zabija wszelkie zarodniki glonów i bakterii odpowiedzialnych za powstawanie sinic lub chorób.

Korpus i materiały:
Do budowy wykorzystano materiały najlepszej klasy. Korpus, pokrywa i inne elementy plastikowe wykonane zostały z tworzywa ABS, które jest tworzywem amorficznym o sporej gęstości. Cechuje się dużą odpornością na pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne. Uszczelki wykonane są z gumy o odpowiedniej ilości połączeń sieci łańcuchów poliolefin, które odpowiadają za odpowiednią elastyczność i trwałość. Materiały oraz oryginalne formy odlewów gwarantują niezawodność filtra do której został stworzony. Producenci - "naśladowcy" filtrów o tej samej budowie, których jest sporo na rynku, mogą pozazdrościć wykonania oraz jakości i klasy produktu marki SunSun.

Kosze Filtracyjne:
Filtr wyposażony jest w trzy wielkie kosze filtracyjne. Znacznie ułatwia to utrzymanie filtra w porządku oraz umożliwia dostosowywanie użycia różnego rodzaju wkładów do potrzeb akwarium.

Silnik i wirnik:
Bezgłośną pracę zapewnia pompa o wysokiej kulturze działania. Pompa oparta jest na wirniku ceramicznym, umożliwiającym pracę w wodzie morskiej. Silnik cechuje się wysoka kultura pracy oraz świetną energooszczędnością. 

Wlot i wylot wody i zawory główne:
Zawory:
Zawory posiadają system "aqua-stop" blokujący dopływ wody z filtra do węży. Zawór ten umożliwia odłączenie węży od pokrywy filtra. Jest niezbędny podczas wszelkich prac pielęgnacyjnych. 

Wylot wody Loc-line i deszczownica:
Filtr posiada podwójny wylot wody. To użytkownik sam może dostosować wyloty względem własnych potrzeb. Możesz zamontować np: jedną dyszę loc-line i deszczownice. której maksymalna długość to aż 50cm. Dwie deszczownice albo dwa wyloty typu loc-line.

Wlot:
Zestaw wlotowy posiada duży koszyk prefiltrujący oraz teleskopową rurkę z podwójnym uszczelnieniem. Maksymalna długość rury wlotowej to 40cm

Przeloty przez szkło:
W komplecie znajdują się dwa przeloty przez górną krawędź akwarium. Kolanka te posiadają mocne montowanie do szyby za pomocą śrub oraz po trzy uchwyty na wąż i oczywiście przyssawki. 

Dodatkowy kranik:
To sprytne udogodnienie. W każdym momencie możesz wylać całą wodę z filtra za pomocą małego kranika, który umieszczony jest przy dolnej krawędzi korpusu kubełka.


Filtr posiada dużą wtyczkę europejską z uziemieniem.

Dane techniczne:

Zakres regulacji pompy:
Stopień 1: wydajność 1800l/h / pobór mocy 10W / podnoszenie słupa wody 140cm
Stopień 2: wydajność 2300l/h / pobór mocy 15W / podnoszenie słupa wody 180cm
Stopień 3: wydajność 2800l/h / pobór mocy 20W / podnoszenie słupa wody 220cm
Stopień 4: wydajność 3300l/h / pobór mocy 25W / podnoszenie słupa wody 260cm
Stopień 5: wydajność 3800l/h / pobór mocy 30W / podnoszenie słupa wody 300cm
Stopień 6: wydajność 4200l/h / pobór mocy 35W / podnoszenie słupa wody 340cm
Stopień 7: wydajność 4600l/h / pobór mocy 40W / podnoszenie słupa wody 380cm

- wymiary: 38x38x50cm
- moc lampy UV: 9W

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci