• Zbiornik do sprzedaży ryb z filtrem i pompą Happet

8855.60
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki Brak
Dostępność Duża dostępność
Waga 40 kg

Dodatkowe informacje: 508241341

Zostaw telefon

Fish Tank z modułem filtracyjnym i pompą
 


Zbiornik do sprzedaży ryb ze zintegrowanym, łatwym w czyszczeniu filtrem ze spustem nieczystości. Potrzebny w każdym centrum ogrodniczym z kącikiem stawowym.
Wykonany jest z laminatu poliestrowo-szklanego co gwarantuje długoletnie użytkowanie. Możliwe przemieszczanie przy pomocy wózka paletowego.
W najniższym punkcie zbiornika znajduje się kratka, skąd woda z zanieczyszczeniami zostaje przepompowana do filtra.
Filtr posiada 2 odstojniki gdzie sedymentują zanieczyszczenia, z zaworami spustowymi które ułatwiają też czyszczenie filtra oraz spust wody ze zbiornika.


 

Dane techniczne:  

Wymiary: 170x113x88(H) cm 
Waga: 130 kg
Pojemność zbiornika: 840 litrów + filtr o pojemności 210 litrów.Materiały filtracyjne: 

I Komora – szczotki filtracyjne 

Pompa z sadzawki tłoczy wodę do pierwszego modułu, gdzie zostaje skierowana do dolnej części modułu. Tutaj strumień wody wyhamowuje i wytrącają się najgrubsze zanieczyszczenia.
Dolna cześć każdej komory spełnia rolę osadnika, z którego osad można łatwo usunąć otwierając zawór umiejscowiony w najniższej części modułu.
Następnie woda spokojnie przechodzi do górnej części zbiornika, gdzie są specjalne szczotki filtracyjne, wyglądem przypominające te do mycia butelek.
Działają one głównie w sposób mechaniczny wyłapując grubsze zawiesiny.II Komora – włóknina filtracyjna lub mata japońska* 

Następnie, poprzez przelew woda dostaje się do drugiego i dalej trzeciego modułu, zawsze trafiając najpierw do odstojnika w dolnej części, a następnie przechodząc przez materiał filtracyjny spoczywający na specjalnym ruszcie.
Drugi moduł wypełniony jest albo grubą włókniną filtracyjną albo tzw. japońską matą (rodzaj grubej gąbki)
- wyłapuje ona mechanicznie drobniejsze cząsteczki zawiesiny, ale też w dużym stopniu dzięki dużej powierzchni czynnej, następuje biologiczny rozkład zanieczyszczeń.III Komora – substrat filtracyjny – porowata wypalana glinka w siatkach - Aquarock

Trzeci moduł spełnia głównie rolę filtracji biologicznej. Wypełniony jest specjalną wypalaną i bardzo porowatą glinką Aquarock stanowiącą idealne siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych.By wyczyścić filtr należy na chwilę otworzyć po kolei każdy z 3 zaworów pod każdym z 3 modułów i w czasie kiedy woda uchodzi z modułu wzruszamy  szczotki oraz matę filtracyjna powodując zejście wraz z uchodząca wodą uwolnionych zawiesin.
 

Uwaga!

Do ceny doliczany jest koszt transportu (wysyłka na palecie)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci